Територіальні органи ДФС
у Вінницькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Реалізація права на доступ до публічної інформації

25.05.2018

Ми живемо в інформаційному суспільстві, у якому доступ до інформаційних ресурсів є визначальним, а сама інформація стала продуктом суспільного виробництва.

Законодавче врегулювання права на доступ до публічної інформації базується передусім на відповідних конституційних засадах. Чинна Конституція України містить низку норм щодо забезпечення відкритості органів державної влади та права громадян на доступ до інформації про їх діяльність. Так, статтею 3 Конституції України визначено, що держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод є головним обов'язком держави.

Право на доступ до інформації є конституційним правом людини, яке передбачене і гарантоване статтею 34, а саме: право кожного на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань, право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб ‑ на свій вибір.

З урахуванням розвитку стратегічних пріоритетів державної політики, для забезпечення прозорості роботи та відкритості суб'єктів владних повноважень, створення механізмів реалізації права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, а також інформації, що становить суспільний інтерес, Верховною Радою України прийнято Закон № 2939-VІ «Про доступ до публічної інформації» (далі ‑ Закон).

Загалом даний Закон має процедурний характер ‑ передбачає механізм права на доступ до інформації у спосіб подання запитів, а також виконання обов'язку розпорядниками оприлюднювати інформацію про свою діяльність.

Закон дає змогу для широкого ознайомлення з інфраструктурою державних процесів та містить низку важливих юридичних новел. Саме в ньому визначено термін «публічна інформація», сформулювало гарантії та принципи забезпечення доступу до неї.

Основними принципами доступу до публічної інформації є:

  1. те, що особа не повинна пояснювати причину свого запиту на

отримання інформації;

  1. короткий строк розгляду запиту;
  2. мінімальні формальності під час здійснення запиту;
  3. те, що інформація надається в повному обсязі, крім інформації з

обмеженим доступом.

Звертаємо увагу, що одним з механізмів права на доступ до публічної інформації, у разі його порушення, є можливість оскаржити рішення, дії чи бездіяльність розпорядників публічної інформації до адміністративних судів.

 

Повідомляємо!

  1. Інформацію про документи, які перебувають у володінні органів Державної фіскальної служби України, розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України (www.sfs.gov.ua), суб-сайті Головного управління ДФС у Вінницькій області (www.vin.sfs.gov.ua).
  2. Запит на отримання публічної інформації (далі ‑ Запит) може бути подано до Вінницької митниці ДФС в робочий час згідно з правилами внутрішнього трудового розпорядку:

2.1.на поштову адресу: 21034, м. Вінниця, вул. Лебединського, 7, Вінницька митниця ДФС (на конверті вказувати «Публічна інформація»);

2.2. на електронну адресу: vin.zvernennya@customs.sfs.gov.ua;

2.3.     факсом: (0432) 27-80-93;

2.4.     за телефоном: (0432) 27-80-93;

2.5.     в усній формі особисто спеціалісту з питань розгляду звернень та доступу до публічної інформації.