Територіальні органи ДФС
у Вінницькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

У Тульчинському відділенні ДФС проведений черговий сеанс «гарячої лінії»

13.03.2017

Днями у Тульчинському відділенні Немирівської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області був проведений черговий сеанс "гарячої лінії" з питань декларування доходів громадян, отриманих у 2016 році.

Під час сеансу телефонного зв'язку громадяни отримали вичерпні відповіді на свої запитання.

Наведемо ряд питань, з якими жителі тульчинського краю найчастіше звертались до фахівців органів державної фіскальної служби міста:

 «Яка  застосовується податкова база при продажу майна , що знаходилось у власності менше 2 років?»

Нерухоме майно, яке знаходиться  у власності менше 3 років, при реалізації підлягає оподаткуванню. Нотаріус посвідчує договір куплі-продажу (обміну)  за умови  наявності оціночної вартості нерухомого майна та документа про сплату податків. Дохід від продажу майна визначається виходячи з ціни зазначеної в договорі, але не нижче оціночної вартості. Порядок визначення оціночної вартості прописаний в постанові Кабміну №358 від 21.08.2014 р. При дотриманні зазначених вимог, платник звільняється від подання податкової декларації.

 «Чи потрібно подавати декларацію якщо громадянин здає свою квартиру в оренду

При здаванні в оренду майна можуть бути різні випадки. Якщо доходи не були оподатковані в джерела виплати, це потрібно зробити по закінченню року шляхом подання податкової декларації.

Щодо різних ситуацій, слід розуміти, що майно можна здавати в оренду податковому агенту, тобто юридичній особі, або фізичній особі-підприємцю, або ж  - не податковому агенту, тобто фізичній особі. Якщо мова йде про перших –  податки утримуються (сплачуються) під час виплати доходів. А у разі, якщо орендарем виступає фізична особа, то обов’язок щодо нарахування та сплати податків покладається на самого орендодавця, який по закінченню звітного року має подати декларацію та задекларувати отримані доходи, сплачені податки та податкове зобов’язання.

 «Доброго дня! Планую подарувати сину квартиру. Підкажіть, окрім мита, має бути і якесь оподаткування для сина? »

Якщо спадкоємець є резидентом та отримує дарунок від  члена сім'ї першого ступеня споріднення (матері), то такі дарунки оподатковуються за нульовою ставкою. Такий громадянин має право не подавати декларацію за умови відсутності інших обов’язків щодо декларування доходів.

 

 «Чи обов’язково мати підтверджуючі документи про понесені витрати, коли подаю декларацію на податкову знижку?»

На вимогу контролюючого органу, платники податку зобов'язані пред'являти документи і відомості, пов'язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку.

Враховуючи вищевикладене, фізична особа, яка зобов'язана подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи, відповідно до вимог Податкового кодексу України, або має право скористатися податковою знижкою, повинна на вимогу контролюючого органу надати разом із такою декларацією довідку про отримані у звітному році доходи, застосованих соціальних податкових пільг та суму утриманого податку та документи, які підтверджують понесені витрати.

 «Маю 2 гектарі землі, вирощую там капусту, цибулю , буряк і  продаю  це все на базарі. Чи треба задекларувати ці доходи, подавати декларацію?»

Доходи отримані від реалізації сільськогосподарської  продукції, вирощеної на власних землях податком не обкладаються. Для того, щоб не сплачувати податки, такі особи мають взяти  в сільській раді довідку, що продукція вирощена у їх власному підсобному господарстві. Якщо довідка відсутня  або   діяльність провадиться на постійній основі, тобто носить підприємницький характер – потрібно сплачувати податки.

Тульчинське відділення Немирівської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області