Територіальні органи ДФС
у Вінницькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Самоврядцям Могилів-Подільщини розповіли про зміни до Податкового кодексу

02.03.2018

Днями у місцевій РДА відбулась нарада з представниками сільських рад Могилів-Подільщини. У заході брали участь і представники фіскальної служби, зокрема в.о. начальника Могилів-Подільської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області Микола Суржиков, начальник Могилів-Подільського управління ГУ ДФС у Вінницькій області Елла Луцкевич.

Так під час свого виступу Микола Суржиков повідомив присутнім про зміни окремих норм Податкового кодексу України, які набрали чинності з 1 січня 2018 року, зокрема, скасування обмеження застосування пільги до однієї ділянки зі сплати земельного податку фізичним особам. Тобто, звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для категорій фізичних осіб, які визначені пунктом 281.1 статті 281 ПКУ, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм.

Керівник податкової детально проаналізував діючі рішення сільських рад щодо прийнятих ставок податків, розповів про скасування обмеження при наданні законодавчо прийнятих пільг по землі та про нововведення при врученні  податкових повідомлень рішень.

Посадовець наголосив про необхідність донесення до своїх односельців інформації про перелік доходів, які потребують обов’язкового декларування,  звернув увагу на необхідність проведення звірки громадянами платниками земельного податку або податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, при наявності нереальної заборгованості чи документально підтверджених розбіжностей. 

Окрім іншого, Микола Суржиков акцентував увагу учасників наради на тому, що відповідно до Закону України від 07 грудня 2017 року N 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», який набрав чинності 01 січня 2018 року, внесено зміни, відповідно до яких, копія прийнятого рішення про встановлення місцевих податків чи зборів або про внесення змін до них надсилається місцевими радами в електронному вигляді у 10-денний строк з дня прийняття (але не пізніше 1 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлених місцевих податків та зборів або змін до них) до органу ДФС, в якому перебувають на обліку платники відповідних місцевих податків та зборів. В свою чергу ДФСУ має оприлюднити на своєму офіційному веб-сайті зведену інформацію про розмір та дату встановлення ставок місцевих податків та зборів на відповідних територіях. Платники ж можуть використовувати зведену інформацію з офіційного веб-сайту ДФСУ.

Після обговорення актуальних змін, усі зацікавлені отримали  змістовні відповіді на проблемні питання по своїй територіальній громаді та домовились про подальшу співпрацю.

Могилів-Подільська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області