Територіальні органи ДФС
у Вінницькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних є більш зручним способом отримання інформації чим надсилання письмових запитів?

Заходи щодо легалізації тіньової зайнятості населення Тульчинщини

29.03.2018

На Тульчинщині триває постійна системна робота щодо захисту прав громадян, у зв’язку з тіньовою зайнятістю населення, задля легалізації трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками. Для цього на рівні району створено відповідну робочу групу.

Тульчинським відділенням Немирівської ОДПІ  протягом 2017 року і впродовж поточного року постійно проводяться  семінари, співбесіди та заслуховування керівників і головних бухгалтерів підприємств Тульчинського району з питання нарахування та виплати заробітної плати не нижче законодавчо встановленого мінімального рівня, та легалізації найманих працівників.

Нелегальна зайнятість та заробітна плата - це повна соціальна незахищеність працюючих, а також недоотримані податки та збори, які наповнюють бюджет. Щоби скоротити навантаження щодо сплати належних платежів до бюджету роботодавці приймають працівників за цивільно-правовими угодами, а вони погоджуються на будь-які умови працевлаштування, аби тільки отримати робоче місце. Про кількість працівників, які взагалі ніяк не оформлені, можна тільки здогадуватися.

За словами Віталія Чуби, надзвичайно важливим напрямком у діяльності податкової служби  була і залишається боротьба за гідну заробітну плату, своєчасність її виплати та сплати податкових платежів. Особлива увага  приділяється оформленню належним чином трудових угод при   використанні найманих працівників фермерськими господарствами  та сільськогосподарськими підприємствами, які мають сезонний характер роботи та додатково залучають найманих працівників на період польових та ремонтних робіт, а також суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб. Періодично в місцях масової торгівлі та на ринках проводиться інформування суб’єктів підприємницької діяльності у вигляді оголошень буклетів, пам’яток, в яких розглядаються питання належного оформлення трудових угод з найманими працівниками.

Завдяки вжитих заходів протягом двох місяців 2018 року трудові угоди оформили 35 суб’єктів господарської діяльності, офіційно прийнято на роботу понад 40 працівників. Додаткові надходження до бюджету від легалізації зайнятості населення з податку на доходи фізичних осіб із заробітної плати складають понад 26 тис. грн. та з єдиного соціального внеску  32 тис. грн. Протягом 2017 року до ДПІ надійшло понад 2,5 тисячі повідомлень про прийняття працівників на роботу, згідно яких офіційно працевлаштувалось 4333 працівники.

Постійно здійснюється моніторинг рівня виплати заробітної плати найманим працівникам підприємствами та установами та проводяться заслуховування керівників підприємств, які відносяться до групи ризикових. Внаслідок проведеної роботи в січні-лютому рівень заробітної плати підвищили 5  суб’єктів  господарської діяльності. До бюджету  додатково  надійшло майже 8 тис. грн.

Тульчинське відділення Немирівської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області