Територіальні органи ДФС
у Вінницькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Представникам ЗМІ Крижопільщини розповіли про цьогорічну кампанію декларування

15.02.2019

Про всі особливості „Декларування-2019” мас-медіа цього разу інформувала начальник Крижопільського управління ГУ ДФС у Вінницькій області Людмила Сузанська. Насамперед посадовець нагадала, що з 1 січня розпочалась кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2018 році, яка триватиме до 1 травня поточного року. 

Вона зауважила, що обов’язок щодо декларування статків виникає у випадку отримання громадянами у минулому році доходів, які не оподатковувались, Зокрема, до таких доходів належать: доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого чи другого ступеня споріднення, тощо; при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, операції з інвестиційними активами; при отриманні іноземних доходів; в інших випадках, передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду.

Також Людмила Сузанська проінформувала про випадки, в яких декларація не подається, зокрема, доходи від податкових агентів, які згідно з IV розділом ПКУ не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;  виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених IV розділом ПКУ; від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок відповідно до IV розділу ПКУ; у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п.174.3 ст.174 ПКУ. На завершення зустрічі податківець звернула увагу, що у 2019 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2018 року, податкову декларацію можуть подати впродовж року.

На завершення посадовець зауважила, що всю необхідну інформацію щодо порядку заповнення та подання декларації можна отримати у Центрах обслуговування платників при ДПІ. Отож, закликала платники податків, що знаходяться у зоні обслуговування Крижопільського управління, виконати свій конституційний обов’язок – задекларувати свої доходи та прозвітувати вчасно.

Крижопільське управління ГУ ДФС  у Вінницькій області