Територіальні органи ДФС
у Вінницькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Продавцям сільгосппродукції власного виробництва

07.02.2018

Чимало жителів сільської місцевості займаються вирощуванням та подальшим продажем сільськогосподарської продукції. Податковим кодексом України передбачено пільгу в  оподаткуванні доходів, отриманих від реалізації такої продукції. Проте  слід врахувати, що для застосування пільгового режиму необхідно дотримуватися передбачених законодавством умов.

Зокрема, якщо здійснюється продаж продукції рослинництва, податковому агенту (особі яка здійснює закупку продукції) слід надати копію довідки про наявність у продавця земельних ділянок. Така довідка видається сільською, селищною, міською радою або радою об'єднаних територіальних громад за місцем проживання продавця продукції. ГУ ДФС у Вінницькій області звертає увагу платників податків, що звільнятиметься від оподаткування податком з доходів фізичних осіб дохід отриманий платником від продажу продукції вирощеної на земельних ділянках наданих такій особі у розмірах визначених Земельним Кодексом України.

Приміром, якщо громадянин вирощує зернові культури на земельній ділянці, виділеній для ведення особистого селянського господарства та на земельних паях, сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари, то отриманий дохід від реалізації зерна не підлягатиме оподаткуванню податком з доходів фізичних осіб. У випадку, коли сукупний розмір земель перевищуватиме 2 гектари, отриманий дохід підлягатиме оподаткуванню на загальних підставах.

Для тих, хто здійснює продаж продукції тваринництва, дещо інший механізм застосування пільгового режиму. Доходи, отримані під час продажу власної продукції тваринництва груп 1—5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, не є оподатковуваним доходом, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня звітного (податкового) року (у 2018 р. — 186150 грн). Таким громадянам не має потреби подавати покупцю довідку про наявну земельну ділянку. Проте, коли сума отриманого доходу перевищить вказаний розмір, то такий громадянин зобов'язаний надати контролюючому органу довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, яку видає в довільній формі сільська, селищна, міська рада або рада об'єднаних територіальних громад за місцем податкової адреси (місцем проживання) власника продукції тваринництва. Якщо довідкою підтверджено вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує згаданий розмір. Якщо таким платником податку не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, доходи від продажу якої він отримав, такі доходи підлягають оподаткуванню на загальних підставах. А для цього платнику слід завітати до органу фіскальної служби та подати декларацію в якій вказати суму отриманого доходу. Більш детальніше щодо порядку оподаткування доходів можна дізнатися на сайті ГУ ДФС у Вінницькій області у банері «Деклараційна кампанія 2018».

Відділ комунікацій ГУ ДФС у Вінницькій області