Територіальні органи ДФС
у Вінницькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Платникам, які вирішили займатися незалежною професійною діяльністю

09.10.2018

Сьогодення часто диктує умови, коли люди змушені шукати додаткові джерела доходу. Одним із варіантів – зайняття незалежною професійною діяльністю. Щоб не порушувати діючі в Україні законодавчі вимоги, таким особам слід стати на облік в контролюючому органі. Для цього необхідно підготувати певний пакет документів:   заява за формою № 5-ОПП та копія документа, що підтверджує право фізичної особи на провадження незалежної професійної діяльності. Документи подаються особисто або через уповноважену особу до контролюючого органу за місцем свого постійного проживання.

Слід пам‘ятати і про терміни взяття на облік. Звернутися до контролюючого органу потрібно протягом 10 календарних днів після державної реєстрації незалежної професійної діяльності у відповідному уповноваженому органі та отримання свідоцтва про реєстрацію чи іншого документа (дозволу, сертифіката тощо), що підтверджує право фізичної особи на провадження незалежної професійної діяльності. При цьому в обов‘язковому порядку надаються оригінали зазначених документів.

ГУ ДФС у Вінницькій області нагадує таким платникам, що у випадку використання ними певних об‘єктів (власних офісів, орендованих приміщень та ін.) необхідно протягом 10 робочих днів після проведення процедури реєстрації, створення чи відкриття, подати до контролюючого органу за основним місцем обліку у якості платника податку, повідомлення за формою № 20-ОПП.

Нагадуємо, що визначення терміну «незалежна професійна діяльність» міститься у пп.14.1.226 Податкового кодексу України. Зокрема це: участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, приватних виконавців, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою - підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.

Довідково:

Наразі в органах фіскальної служби Вінницької області на обліку перебуває 657 осіб, які займаються незалежною професійною діяльністю.


Відділ комунікацій ГУ ДФС у Вінницькій області