Територіальні органи ДФС
у Вінницькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Валентин Калашніков: «Система аналізу ризиками покликана спростити митні процедури, а не заганяти людей в глухий кут»

11.02.2019

24:00 22 лютого 2019 року закінчується період дії перехідних положень Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів із застосуванням коефіцієнта 0,5. У зв’язку із доволі напруженою суспільною ситуацією в країні, пов’язаною з митним оформленням транспортних засобів, все частіше лунають звинувачення в адресу митниць стосовно маніпулювань та затягувань процедур митного контролю та митного оформлення. Вінницька митниця ДФС максимально роз’яснює громадянам процедури, з якими вони можуть стикатися на митниці.

Відповідно до статті 320 Митного кодексу України форми та обсяги контролю, достатнього для забезпечення додержання законодавства з питань державної митної справи та міжнародних договорів України при митному оформленні, обираються митницями (митними постами) на підставі результатів застосування системи управління ризиками.

Відповідно до частини першої статті 362 Митного кодексу України аналіз ризику – це систематичне використання органами доходів і зборів наявної у них інформації для визначення обставин та умов виникнення ризиків, їх ідентифікації і оцінки ймовірних наслідків недотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи. При цьому, відповідно до частини другої цієї ж статті до об’єктів аналізу серед іншого належать характеристики товарів, транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України. 

ДФС проводиться постійна робота щодо актуалізації значень індикаторів ризику, які використовуються в автоматизованій системі аналізу та управління ризиками (далі – АСАУР), та можуть свідчити про ймовірні порушення митного законодавства. Водночас, «спрацювання ризиків» не означає автоматичне підняття митної вартості, зміни коду товару, відмову у митному оформленні або застосування інших санкцій. У разі виявлення зазначених ризиків, в тому числі спрацювання АСАУР, посадова особа митниці здійснює більш ґрунтовну перевірку відповідної інформації та вживає інші заходи в рамках законодавства. Здійснення зазначених митних формальностей жодним чином не порушує права суб’єктів господарювання та відбувається у чіткій відповідності із положеннями законодавства України з питань державної митної справи.

«Використання в системі управління ризиками інформації щодо можливих порушень митного законодавства є міжнародно визнаною практикою,» - підкреслює Валентин Калашніков. «В свою чергу, автоматизована система аналізу та управління ризиками покликана спростити митні формальності для тих, хто дотримується закону, і кому немає чого приховувати від митниці,» - додає очільник митниці.

Вінницька митниця ДФС