Територіальні органи ДФС
у Вінницькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

„Не завжди чорне є насправді чорним”

25.07.2014

У черговий раз переконуємось у цьому вислові, коли перечитуємо інформацію прес-служби прокуратури Калинівського району „Через неналежне виконання службових обов’язків податківцями Козятинської ОДПІ, у держказну не сплачено 326 тис грн. податкового боргу”.

Стає прикро, що інколи наші державницькі структури надто поспішають із висновками. Відтак, викладають «сирий» матеріал перевірок в ЗМІ, присвоюючи їм гучні назви. Якщо це журналістський хід, то він виправданий – чим кричуща назва – тим більше читачів. Але ж якщо йдеться про інформацію від державної структури – то тут правило дещо інше. На наше переконання, тут головним має бути ретельний аналіз інформації, підтверджений зібраними доказовими матеріалами.

Що ж до повідомлення прес-служби прокуратури про неправомірні дії Козятинських податківців, то нам здається, що це попередні особисті висновки фахівця, який проводив перевірку. Адже вже сьогодні можна стверджувати про неоднозначність визначення тих «порушень», які висвітлені в публікації. Це і не дивно, так як юридичне трактування дій податківців складно оцінити без фахової економічної та практичної підготовки, а також відсутності всіх матеріалів, які могли б допомогти дослідженням у ході перевірки.

Наразі можемо запевнити, що Козятинською інспекцією було здійснено всі необхідні дії, передбачені алгоритмом стягнення податкового боргу, в тому числі і подання до Калинівського підрозділу Державної виконавчої служби у серпні 2012 року листа. Процедура списання була проведена у повній відповідності до ст. 101 Податкового кодексу України після закінчення процедури судового стягнення, в якій, до-речі, брала участь і прокуратура Калинівського району та представники Генеральної прокуратури України. Підсумовуючи викладене дуже шкодуємо, що такі необачні висновки кидають тінь на чисельний колектив Козятинської ОДПІ, який в умовах скрутного сьогодення, забезпечує фінансову безпеку держави шляхом виконання індикативних показників надходжень як до Державного, так і до  місцевих бюджетів.

Калинівське відділення Козятинської ОДПІ ГУ Міндоходів у Вінницькій області